Jak wygląda rynek materiałów termoizolacyjnych w Polsce - wdmuchiwanie izolacji termicznej  celulozy i wełny mineralnej

Idąc ulicą, coraz częściej widzimy, jak domy, biura i inne budynki zmieniają kolor. Z szarych, brudnych i mało estetycznych budowli, przemieniają się w nowoczesne i ładne miejsca. Zaczynają wpasowywać się w miejską urbanistykę i cieszą oko mieszkańców miast. To wszystko jest wynikiem jednego – termoizolacji. Obecnie wielu właścicieli budynków, spółek mieszkaniowych, najemców nieruchomości decyduje się na ten zabieg. I dodatkowo dbają o takie ocieplenie od strony wewnętrznej, czyli izolacja termiczna.

Ocieplają budynki przez termoizolację i wdmuchiwanie celulozy / wełny mineralnej

Ocieplają budynki przez termoizolację i wdmuchiwanie celulozy  wełny mineralnej

Oszczędność polega na tym, że termoizolacja pozwala zachować ciepło, jakie mamy wewnątrz budynku. Zimą jest to nieoceniona zaleta, szczególnie gdy ściany są chudsze. Wówczas styropian, który ociepla nasze domy, sprawdza się idealnie. Dlatego też coraz więcej najemców decyduje się na ten krok. Daje to pomysł na założenie potencjalnej firmy, gdyż zauważa się wzrost rynku termoizolacyjnego. A jak wygląda ten rynek w Polsce?

Warto tutaj zacząć od surowców, których na rynku jest nie wiele. Wyróżniamy trzy główne: styropian, produkty piankowe, oraz wełnę mineralną. Popularnością cieszy się styropian, który jest szeroko dostępny (48% rynku). Tuż za nim wełna mineralna (35% rynku), a najmniej używamy produktów piankowych (17% rynku).

Analizując rynek materiałów termoizolacyjnych, warto chwilę uwagi poświęcić powodom, dzięki którym notujemy wzrost. Pierwszym powodem jest wzrost świadomości społeczeństwa. Jak zaznaczyliśmy wyżej, coraz więcej osób decyduje się na termoizolacje swoich domów, by zaoszczędzić. Jednorazowo jest to spory wydatek, jednak w perspektywie lat, zwraca się on z nadwyżką, w postaci niższych kosztów użycia energii. Kolejnym powodem jest chęć dbania o ekologię – im mniej zużywamy energii na ocieplenie domu, tym to lepsze dla środowiska. Zanieczyszczamy go mniej, przez co przyczyniamy się do poprawy stanu naszej ziemi.

Powodem ostatnim jest również to, że rząd naszego kraju zaczął pomagać młodym w budowaniu domów ekologicznych. Dokłada się do tego, bo wie, że to też interes całego kraju. Im więcej domów z termoizolacją, tym mniej płacimy i bardziej dbamy o środowisko. Dlatego warto zastanowić się na termoizolacją, we własnym domu.

Nasza firma FHU Eko Therm wykona dla Państwa wdmuchiwanie izolacji termicznej, co ociepli każdym dom jednorodzinny i inne budynki. Zapraszamy!

%d bloggers like this: