Jak założyć firmę budowlaną Na przykładzie FHU Eko Therm

Remont – istna katastrofa dla tych, którzy chcą go przeprowadzić. Kojarzy się z hałasem, brudem i kurzem, czyli niczym przyjemnym. A po remoncie trzeba posprzątać, co również nie jest idealnym sposobem na spędzenie czasu. Tutaj z pomocą przychodzą firmy remontowo-budowlane, które kompleksowo zmienią to, co chcemy. Ludzie zawsze będą chcieli zmienić coś w swoich domach czy biurach. Kolor ścian, okna na nowe, czy lepsze panele. Co za tym idzie firma, która wykonuje usługi remontowe czy budowlane, będzie potrzebna zawsze. Nie zabraknie jej zleceń, jeśli tylko będzie dobra. Do tego zachęca również nasza firma FHU Eko Therm, która zapewnia izolacje wdmuchiwane czyli skuteczne metody docieplenia domków jednorodzinnych i innych budynków. Poniżej przedstawiamy kilka trafnych wskazówek!

Jak założyć dobrą firmę budowlaną?

Jak założyć dobrą firmę budowlaną

Pierwszą rzeczą jest pomysł. Firma dająca usługi remontowe jest już pomysłem samym w sobie, jednakże można zawsze coś dodać: ciekawa usługa, dobra cena, rekomendacje, których inni nie mają. Wszystko jest kwestią pomysłu. Drugi etap to biznesplan, który tylko pozornie jest łatwy. Trzeba wykonać analizę i badanie rynku po to, by nie zakładać dziesiątej firmy, w tym samym miasteczku. Lepiej zobaczyć, czy 20 km dalej, w pobliskiej mieścinie jest już jakaś firma. Im mniej konkurencji, tym lepiej – przynajmniej póki nie będzie się miało renomy, na którą trzeba zapracować.

Gdy już przejdziemy przez ten cały, urzędowy tok zakładania firmy (przez który przeprowadzą nas miłe panie w urzędzie), należy przystąpić do szukania pierwszych zleceń. I to jest trzeci punkt zakładania takiej firmy. Jednocześnie jest to najważniejszy punkt, ponieważ to on determinuje powodzenie firmy lub jej upadek. Szukać ogłoszeń i zleceń można poprzez znajomych, w gazecie czy internecie. Zainwestowanie w ulotki, dogadanie się z lokalnymi sklepami, by móc zostawić kilka, również pomoże. Jednakże najważniejsze jest polecenie.

To ono najczęściej w tej branży daje nowych klientów. Pani Zosia poleci Twoją firmę Pani Bogusi, nachwali jak pięknie została wyremontowana kuchnia i kolejne zlecenie Twoje. Marketing szeptany, polecenia to obecnie największe narzędzie promocji, dlatego używaj go jak najczęściej. Remonty będą zawsze potrzebne, budownictwo również, dlatego pamiętaj, by swoje zlecenia robić dokładnie i starannie, a nowe przyjdą już same.

Tak rozwinęła się nasza firma FHU Eko Therm, która realizuje usługi wdmuchiwania izolacji termicznejwełny i celulozy – ocieplenie domów i budynków, na terenie całej Polski. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

%d bloggers like this: