Materiał izolacyjny THERMOFLOC zostaje coraz częściej wybierany przez europejskich inwestorów na docieplenie metodą wdmuchiwania, zapewniając skuteczną izolacje ścian, izolacje podłóg oraz izolacja dachów i stropodachów. Taki materiał wykorzystuje się również podczas remontu starego obiektu ze względu na swoje znakomite właściwości izolacyjne. W związku ze wzrostem ilości stawianych obiektów budowlanych, na zastosowanie THERMOFLOC decyduje się większa liczba inwestorów. Analizy rynkowe potwierdzają satysfakcję z właściwości izolacyjnych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i oszczędności energii.

Materiał stosowany przy wdmuchiwaniu izolacji jest nieustannie doskonalony zarówno pod względem skuteczności, jak i budowlanych właściwości ekologicznych i biologicznych. Produkty THERMOFLOC nowej generacji są całkowicie wolne od soli boru, a tym samym spełniają wszystkie wymagania dzisiejszych europejskich norm. Wdmuchiwanego materiału izolacyjnego THERMOFLOC używa się w połączeniu z foliami dachowymi oraz flizeliną paroizolacyjną, co przy zastosowaniu właściwej techniki klejenia, tworzy niezwykle wydajny ciągły system izolacyjny, który spełnia nawet najwyższe wymagania jakościowe.

Thermofloc pierwszy w Europie

Certyfikat Thermofloc - wdmuchiwanie izolacji termicznych, materiał budowlany, celuloza, wełna mineralnaPierwszym w Europie wdmuchiwanym materiałem izolacyjnym, stosowanym między innymi do ocieplania poddaszy, który może nosić nadający niepowtarzalny prestiż znak jakości natureplus® jest właśnie celulozowy materiał izolacyjny THERMOFLOC. Jego niekwestionowane właściwości zdrowotne, techniczne i ekologiczne zostały potwierdzone przez niezależnych specjalistów tworzących międzynarodowe zrzeszenie natureplus®. Taki certyfikat może otrzymać jedynie solidny wyrób, którego tworzą w co najmniej 85% surowce odnawialne. Naukowo dowiedziono ich pozytywne działanie na klimat pomieszczeń. Dzięki temu można zapobiec emitowaniu gazów cieplarnianych do atmosfery, a przy tym zmniejszyć eksploatację kopalnych nośników energii. Poza tym, dokładne przestrzeganie wartości granicznych daje pewność, że THERMOFLOC nie przyczynia się do żadnych chorób i nie pogarsza samopoczucia. Pieczęć jakości dodatkowo potwierdza pierwszorzędną użyteczność i trwałość tego materiału stosowanego z powodzeniem m.in. do docieplania poddaszy.

Thermofloc – produkcja

Do produkcji materiału izolacyjnego THERMOFLOC stosuje się czysty wyselekcjonowany papier gazetowy wzbogacony o surowce mineralne, które umożliwiają konserwację i zapewniają ochronę przed pożarem. Najpierw zgrubnie strzępi się papier, a potem mieli się go w młynie, otrzymując drobne włókna celulozy. Otrzymany produkt pakuje się w worki polietylenowe i paletyzowane. Produkt zostaje poddany certyfikowanemu wewnętrznemu oraz zewnętrznemu systemowi kontroli jakości, aby sprostać najwyższym wymaganiom jakościowym w Europie. Dokumentuje to Europejskie Dopuszczenie Techniczne ETA-05/0186.

Thermofloc – zastosowanie

Materiał izolacyjny THERMOFLOC, coraz częściej używany np. do ocieplania stropodachu, wbudowuje się stosując odpowiednio przygotowane do tego celu maszyny wdmuchujące Thermoblow. Wpompowuje się go pod ciśnieniem do węży, w których transportuje się go do wolnych przestrzeni obiektu i tam zagęszcza się go, przestrzegając wszystkich wymogów technicznych. W ten sposób wytwarza się jednolitą warstwę izolacyjną bez spoin. Zalety takiej wyjątkowej techniki aplikacyjnej są korzystne i dla wykonawcy i inwestora. Zyskiem dla inwestora jest jednolita warstwa izolacyjna nie zawierająca mostków cieplnych. Dzięki temu można zaizolować termicznie starsze dachy bez konieczności usuwania dachówek. Otwarta dyfuzyjnie warstwa izolacyjna sprawia, że inwestor może cieszyć się przytulną atmosferą panującą w pomieszczeniu i unikać szkodliwych związków.

zastosowanie thermofloc do wdmuchiwania izolacji termicznych, ocieplenia domu, dachu, stropodachu, fundamentu, izolacja ścian, izolacja poddasza, izolacja dachu, izolacja stropodachu, docieplenie metodą wdmuchiwania, wdmuchiwanie wełny mineralnej, wdmuchiwanie celulozy

Przy pomocy jednego produktu wykonawca jest w stanie wytworzyć warstwę izolacyjną o grubości między 20 a 500 mm. Nie ma potrzeby składowania materiału izolacyjnego różnych rozmiarów (jak to ma miejsce w przypadku, gdy stosuje się płyty i filce izolacyjne). Zależnie od zastosowania, zagęszczenie materiału izolacyjnego może wynosić od 25 kg/m3 do 65 kg/m3. Odpadów właściwie nie ma, jako że do budynku wdmuchuj się tylko tyle materiału izolacyjnego, ile potrzeba w danym przypadku. Poza tym, warunki logistyczne zostają znacznie uproszczone, gdyż nie przenosi się już materiałów ręcznie w obiekcie. Biorąc pod uwagę specyfikę techniki wdmuchiwania, z poziomu parteru bez trudu można wypełnić całość wyżej położonych części obiekty (w przypadku budynków wielokondygnacyjnych). Pozwala to zyskać na czasie i przyśpieszyć realizację projektu.

docieplenie metodą wdmuchiwania, wdmuchiwanie izolacji termicznych, ocieplenie celuloza, wdmuchiwanie wełny mineralnej, Thermofloc - produkcja i zastosowanie podczas izolacji ścian, dachów i podłóg, wdmuchiwanie izolacji termicznych, docieplenia

Docieplenie metodą wdmuchiwania materiałem Thermofloc – Dane Techniczne:

Thermofloc dane techniczne, materiał do wdmuchiwania izolacji termicznych, celuloza, wełna mineralna, granulat

Thermofloc - inteligentny system izolacji ścian, izolacji podłóg, izolacji dachów, wdmuchiwanie izolacji termicznych

Odwiedź oficjalną stronę producenta Thermofloc: www.thermofloc-polska.com

Skontakuj się z nami!

Lokalizacja

Ogrodowa 9

86-260 Unisław

Obslugujemy klientów w całej Polsce i poza granicą kraju!

Zadzwoń / Napisz