Wełna celulozowa Ekofiber / Isofloc jest produktem ekologicznym i stosunkowo nie drogim. Świetnie nadaje się na wdmuchiwanie wełny czyli na docieplenia metodą wdmuchiwania. Taka izolacja dachów, izolacja ścian i izolacja podłóg sprawdza się zarówno do domów mieszkalnych, budynków biurowych oraz przemysłowych.

Wełna celulozowa Isofloc w formie sypkiego włóknistego granulatu to idealny materiał dociepleniowy oraz dźwiękoizolacyjny. Jest przyjazny dla środowiska, gdyż powstaje z surowców wtórnych. Jest bezpieczny zarówno dla użytkowników pomieszczeń, jak i ekipy pracującej.

Wysoko wyspecjalizowani pracownicy za pomocą maszyny X-floc wdmuchują wełnę celulozową zachowując ciągłość warstwy izolacyjnej. Nie powstają wówczas mostki termiczne ani konwekcyjne a przegroda zostaje szczelnie wypełniona. Jest to technologia pneumatyczna, bardzo skuteczna oraz bezpieczna.

Wdmuchiwanie wełny celulozowej nadaje się do izolacji następujących miejsc:

  • strodpodachy
  • połacie dachów płaskich
  • skosy połaci dachowych, w tym skosy
  • poddaszy użytkowych
  • stropy i podłogi
  • ściany wewnętrzne w tym ścianki
  • działowe
  • ściany zewnętrzne

Montaż wełny celulozowej Isofloc

nadmuchiwanie otwarte, wdmuchiwanie izolacji termicznej, wdmuchiwanie celulozy i wełny mineralnej, granulatu

1. Nadmuchiwanie otwarte, wykorzystywane najczęściej na poziomych powierzchniach płaskich. (między innymi można ją wykorzystać w przestrzeni stropodachu) – stosujemy gęstość zasypową 25 kg/m3. Takie wdmuchiwanie izolacji termicznych i wełny celulozowej wymaga zastosowania specjalnej maszyny, która pozwala na właściwe przyjęcie granulatu, a następnie jego dostarczenie za pomocą rur w odpowiednie miejsca.

nadmuchiwanie w zamknięte przegrowy technologią isofloc, wdmuchiwanie dociepleń i izolajci termicznych, wełny mineranej i celulozy

2. Wdmuchiwanie wełny w zamknięte przegrody. Metoda ta nazywa się również wewnątrz szczelinowa. Stosuje się je, między innymi, w ściankach działowych lub na skosach poddasza. W przegrody o nachyleniu do 45 st. wdmuchujemy z gęstością zasypową 40 kg/m3.

Podczas docieplania ścian stosujemy gęstość 44 kg/m3. Przy tak skompresowanym materiale nie występuje zjawisko osiadania. Wyjątkowe rozwiązanie na izolacje dachów, stropodachów, jak i izolacje ścian i podłóg.

nadmuchiwanie na mokro technologia isofloc, wdmuchiwanie izolacji termicznych, docieplenie metodą wdmuchiwania, celuloza, wełna mineralna

3. Nadmuchiwanie na mokro. Jest to natrysk z użyciem dysz natryskowych, wody i niekiedy kleju. Może być wykorzystywana np. w ścianach i stropach domów szkieletowych drewnianych czy na łuki kopuł w kościołach.

Skontakuj się z nami!

Lokalizacja

Ogrodowa 9

86-260 Unisław

Obslugujemy klientów w całej Polsce i poza granicą kraju!

Zadzwoń / Napisz