Skontaktował się z nami właściciel budynku z lat 50-tych, który wymagał dokładnego docieplenia metodą wdmuchiwania. Szczególnie stropodachu i dlatego na nim skupiliśmy się w pierwszej kolejności. Poniżej widać kilka zdjęć, które ukazują, jak wykorzystaliśmy materiał termoizolacyjny, aby przez stropodach ciepło już nie uciekało, lecz dalej pozostawało poniżej budynku. Zależało nam na tym, aby również i ten budynek, zaliczony do zabytku, dalej był wykorzystywany przez właścicieli. Do swoich prac podeszliśmy więc z dużą starannością. Oto jej pewne rezultaty.

Jak wyglądało docieplenie metodą wdmuchiwania stropodachu z lat 50-tych:

Przed rozpoczęciem prac na celuloza ocieplenie i wełny mineralnej

1. Zanim rozpoczęliśmy pracę stropodach nie posiadał żadnego materiału izolacyjnego na podłodze. Musieliśmy więc zacząć wszystko od początku. I było to korzystne, ponieważ nie musieliśmy po nikim poprawiać. Przeszliśmy więc do dalszych prac związanych z dociepleniem poddasza.

Ocieplenie celuloza stropodachu budynku z lat 50-tych

2. Widać już pierwszą warstwę ocieplenia, która została wykorzystana. W tym celu użyliśmy wysokiej jakości maszyn i rur doprowadzających. Nasze izolacje wdmuchiwane jesteśmy w stanie realizować na każdej wysokości.

Wełna mineralna i celuloza ocieplenie poddasza

3. Dalsze ocieplenie poddasza celulozą materiałem izolacyjnym. Widać, jak zajmuje jeszcze więcej miejsca. Stanowi cenne zabezpieczenie przed wylatywaniem ciepła z budynku od góry. To dodatkowe oszczędności, z których właściciel budynku był zadowolony.

Wełna mineralna i celuloza ocieplenie poddasza budynku z lat 50-tych

4. Końcowe efekty naszej pracy pokazują, że materiał izolacyjny zajmuje sporą część poddasza. Nasze wdmuchiwanie izolacji zawsze więc przebiega na właściwym poziomie.

Nasze wnioski o wdmuchiwaniu granulatu

Cieszyliśmy się, że mogliśmy przyczynić się do skutecznego ocieplenia budynku z lat 50-tych. Dzięki temu taki zabytek nadal może być wykorzystywany przez osobę prywatną. A zarazem przyczynia się do ukazania ciekawej architektury miasta.

Jesteśmy przekonani, że do rozwoju naszej działalności przyczynia się bardzo dobre realizowanie wszystkich zleceń, które otrzymujemy. To sprawia, że klienci nawzajem nas polecają. Otrzymujemy coraz to nowe zlecenia na docieplenie metodą wdmuchiwania, z czego bardzo się cieszymy. Przez cały czas stawiamy sobie na rozwój naszej firmy. Zamawiamy wysokiej jakości materiał izolacyjny, z którym nasi klienci mogą dokładnie zapoznać się na stronie firmowej. Niczego nie ukrywamy. Dodatkowo dokładnie przedstawiamy zestaw niemieckich maszyn, które wykorzystujemy, aby realizować izolacje wdmuchiwane w Polsce, a zarazem poza jej granicami.

%d bloggers like this: