Kolejne zlecenie na wdmuchiwanie izolacji otrzymaliśmy w Gdańsku. Okazało się, że w jednym z budynków ktoś już podejmował pewne próby związane z przygotowaniem izolacji. Natomiast nie wykorzystano wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo nie był on odpowiednio rozłożony. Przez to izolacja nie spełniała swojego zadania. My mieliśmy to zmienić i zadbać o to, aby izolacja działała już w 100 procentach. Nie lubimy poprawiać po kimś, ponieważ czasami wymaga to poświęcenia o wiele więcej czasu i sił. Natomiast podjęliśmy się tego zlecenia na ocieplenie poddasza celulozą i nie żałujemy. To kilka zdjęć, które ukazują przebieg naszych prac.

Nasze ocieplenie poddasza celulozą w Gdańsku:

 

Gdansk naprawa ocieplenia poddasza materiałem izolacyjnym

  1. Tworzymy coraz to kolejne dziury w ścianie, aby móc zadbać później o wdmuchiwanie izolacji. Wykorzystujemy do tego docieplenie metodą wdmuchiwania, czyli specjalne maszyny wypychają materiał izolacyjny (wełna mineralna, celuloza) z rur. Końcówkę rur wkładamy do takich przygotowany dziur. Dzięki temu izolacja trafia właśnie tam, gdzie powinna, w celu ocieplenia poddasza, wszystkich ścian.

Gdansk naprawa ocieplenia poddasza materiałem izolacyjnym - kolejne ściany

2. Kolejne dziury, tym razem po innej ścianie i również tam został wprowadzony materiał izolacyjny. To jednak nie jedyne nasze działanie.

Gdansk naprawa ocieplenia poddasza materiałem izolacyjnym - ściana nr 3

3. Zajęliśmy się kolejnymi ścianami, dzięki czemu materiał izolacyjny na wszystkich ścianach miał być rozłożony równomiernie. Dopiero wtedy zaczyna działać tak, jak powinien. Zatrzymuje ciepło na dłużej w budynku, co gwarantuje dość spore oszczędności.

Najważniejsze ocieplenie poddasza - ściana najbardziej narażona na utraty ciepła

4. Najważniejsza ściana, do której podeszliśmy z ogromną dokładnością. I uwzględniliśmy wdmuchiwanie granulatu z zastosowaniem wielu dziur. Chcieliśmy mieć pewność, że tutaj materiał izolacyjny będzie szczególnie chronił poddasze przed utratami ciepła.

Nasze wdmuchiwanie izolacji w Gdańsku – co dalej?

Nasza siedziba firmy “Wdmuchiwanie izolacji termicznych D. Borowiec” znajduje się w okolicy Bydgoszczy – Unisławiu. Natomiast otrzymujemy zlecenia na terenie całego kraju. Raz przychodzi nam realizować ocieplenie poddasza celulozą w Bydgoszczy, Chełmie, Świeciu, Toruń, czyli dość blisko. Natomiast innym razem wybieramy się z naszą ekipą, odpowiednim sprzętem i materiałami do Gdańska, a nawet do Zakopanego. Jesteśmy przez to przygotowani do tego, aby obsłużyć wszystkich klientów, którzy potrzebują docieplenia metodą wdmuchiwania.

 

 

%d bloggers like this: