Wełna mineralna jest materiałem nowym, ale nie jest wybitnie nowoczesna, bo uzyskuje się ją niemal tak samo jak włókno szklane. Taka właśnie produkcja jest tanią i dlatego właśnie na ocieplenie użytkowego poddasza za pomocą wełny mineralnej może sobie pozwolić dosłownie każdy. Inaczej ma się sprawa z niepalną wełną mineralną której produkcja została w znaczący sposób unowocześniona. 

Rzecz jasna początkowo wpłynęło to na cenę, ale obecnie dodatki, które powstrzymują palenie się są tańszymi, bo producenci ciągle udoskonalają ten produkt. Dlatego wełna mineralna nadal nie ma następcy, który byłby używany na znacznie szerszą skalę. Bardzo ważnym parametrem jest też cena za metr kwadratowy. Lepsza niepalna wełna kosztuje więcej i jest też bardziej bezpieczna, ale decydują się na nią tylko ludzie zdolni wydać większą sumę na materiały ociepleniowe. Chodzi tu o chętnych mieszkających w sporych domach jednorodzinnych i w lepszych apartamentach. Tego typu lokali nie należy remontować i ocieplać byle czym. Dlatego niektórzy bogaci ludzie eksperymentują z materiałami na zamówienie lub z tymi które są wybitnie drogie. Z tej właśnie przyczyny wełna mineralna będzie jeszcze produkowaną przez dziesiątki lat, choć z czasem będzie miała znacznie lepsze te dodatki zapobiegające zapłonowi

Czy coś zastąpi wełnę mineralną

wełna mineralna materiał izolacyjny na wdmuchiwanie dociepleń i ocieplenie budynków

Wdmuchiwanie wełny mineralnej te kilka dekad temu była tą bardzo ciekawą opcją, ale obecnie wielu chciałoby ocieplić drewnianą dobudówkę wełną mineralną ze skał, czyli tą nie palącą się. Problem w tym przypadku stanowi jednak cena, która dla części chętnych jest dość wysoką. Zwłaszcza jeśli wyłożyć trzeba nią ponad sto metrów kwadratowych i jeśli doda się do tego koszty robót to wyjdzie znaczna suma. 

Dlatego wielu ludzi wybiera tą najtańszą opcję. Lecz w czasach obecnych zmienia się to w znaczący sposób, bo badania nad lepszymi i bardziej przystępnymi typami wełny mineralnej postępują. Z tej właśnie przyczyny już za kilka lat w sklepach budowlanych może pojawić się jedna z tanich i fenomenalnych opcji. Zapewne opcja ta nie będzie jedyną, bo producentów jest wiele i każdy z nich prowadzi własne badania nad nowszym i lepszym typem wełny mineralnej. Dlatego obecną wełnę mineralną zastąpi raczej znacznie lepsza wełna mineralna, która nie będzie dziwnym eksperymentem. 

Chodzi tu o produkt tani w produkcji i tani w zakupie, czyli o wełnę mineralną z nowym dodatkiem, który sprosta rosnącym wymaganiom rynku i będzie bezpieczniejszym od poprzedników. Ta rywalizacja jeśli chodzi o wyprodukowanie lepszej i tańszej wełny mineralnej ma sens, bo to spory rynek. Dzięki temu docieplanie metodą wdmuchiwania staje się możliwe. A firma Wdmuchiwanie Izolacji Termicznych Daniel Borowiec zapewnia je zawsze na wysokim poziomie. 

 

Radzi Wdmuchiwanie izolacji Termicznych D. Borowiec

“Stawiamy na nowoczesne izolacje wdmuchiwane

%d bloggers like this: