Wdmuchiwanie izolacji termicznej to nowoczesna metoda ocieplania budynków. Dobrze wykonane przekłada się na niższe koszty ogrzewania przy zachowaniu komfortu cieplnego domowników. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wykorzystanie takiego rozwiązania w swoim domu? Gdzie można je stosować? O co zadbać, aby mieć pewność, że docieplenie przyniesie nam spodziewane korzyści?

Izolacje wdmuchiwane w roku 2018

Wdmuchiwanie wełny mineralnej i celulozy w roku 2018

Przede wszystkim dobrze jest starannie zapoznać się ze wszystkimi technologiami, które są obecnie stosowane przy docieplaniu. Wśród najpopularniejszych rodzajów izolacji, które mogą być nanoszone metodą wstrzykiwania należą wełna mineralna, celuloza oraz granulaty termoizolacyjne. Izolacje mogą być natryskiwane na mokro bądź też wykonywane na sucho z wykorzystaniem materiałów sypkich. Dobór konkretnego materiału i sposobu wykonania docieplenia metodą wdmuchiwania najlepiej skonsultować ze specjalistą w dziedzinie ociepleń. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu i uwzględniając nasze indywidualne potrzeby z pewnością będzie w stanie doradzić nam optymalną w naszym przypadku metodę.

Co można docieplać metodą wdmuchiwania?

Wdmuchiwanie izolacji może być stosowane przy ocieplaniu ścian, ścianek działowych, skosów na poddaszach, przestrzeni nad podwieszanym sufitem, a także podłóg i dachów. W każdym przypadku efekty powinny być równie dobre. Wdmuchiwanie sprawdza się nawet w miejscach trudno dostępnych. Pod względem skuteczności wdmuchiwanie często przewyższa tradycyjne metody ocieplania budynków. Metodę tę można stosować zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w starszych domach, bez względu na to, w jakiej technologii zostały wzniesione.

Co wpływa na efekt końcowy?

Tak jak w przypadku wszystkich innych prac budowlanych, nie w każdym przypadku wdmuchiwanie izolacji jest równie efektywne. Jako inwestorzy powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość stosowanych materiałów oraz technologię wykonania prac. Nie każda firma, która szeroko reklamuje swoje usługi dysponuje odpowiednio wykwalifikowanymi pracownikami i nowoczesnym sprzętem niezbędnym do wdmuchiwania izolacji. Przed podpisaniem umowy z wykonawcą dobrze jest więc zapoznać się z opiniami klientów, którzy dotychczas korzystali z jego usług i są w stanie ocenić, jak sprawdza się w praktyce wykonana przez niego izolacja. Duże znaczenie ma również dopasowanie wykorzystywanych materiałów i technologii do potrzeb konkretnego klienta. Najlepiej jeśli wykonawca przygotuje dla nas indywidualny projekt prac i zapozna nas z jego szczegółami.

%d bloggers like this: