Kiedy posiadamy domek jednorodzinny czy inny budynek, na przykład siedzibę firmy, to chcemy o niego jak najlepiej zadbać. Właśnie w tym celu dobrze jest zainwestować w pewne oszczędności. W jaki sposób? Wystarczy wziąć pod uwagę to, co nam zapewnia celuloza ocieplenie przez wdmuchiwanie odpowiedniej wełny mineralnej. Jak to wygląda dokładnie. Przekonajmy się po kolei, ponieważ wyjaśnienia przedstawia nam wyszkolona firma Wdmuchiwanie Izolacji Termicznych Daniel Borowiec. Zapraszamy!

W czym tkwi sukces wełny mineralnej

izolacje wdmuchiwane wełna mineralna czyli ocieplenie budynków i poddasza, ścian, podłóg

Wełna mineralna właściwościami przypomina inne materiały ociepleniowe stosowane w budownictwie. Kluczowe znaczenie ma też i to, że jest tak jak gąbka, czyli łatwo się ją tnie i upycha tam gdzie trzeba. Lecz jednym z ważniejszych parametrów jest gęstość konkretnego gatunku wełny mineralnej, bo to właśnie gęstość odpowiada za oszczędność w przypadku gazu, węgla i innych rodzajów opału. Wielu też powie, że w lato te właściwości są zbędne i na takim typowym poddaszu można spać tak jak w namiocie. No ale jeśli to poddasze jest wykończone wełną mineralną to w lato ma się bardziej komfortowe warunki.

Zwłaszcza jeśli dach pokryty jest blachą lub blacho dachówką. Wtedy potrzebna jest akuratna warstwa wełny mineralnej o akuratnej gęstości, bo dach pokryty blachą to bardzo gorące poddasze w ten wyjątkowo upalny letni dzień. Właśnie taki wyniki gwarantuje wdmuchiwanie celulozy, co jest tym bardziej zachęcające.

Wtedy nie pomaga otwieranie okien lub ich zasłanianie roletami, bo metody te nie dają tyle co akuratne ocieplenie za pomocą wełny mineralnej, które w przypadku standardowego poddasza nie jest drogie i daje wiele plusów latem i zimą. Jednym słowem trzeba rozumieć całokształt zagadnień związanych z dobrą izolacją termiczną, by w sposób akuratny zmienić strych na użytkowe poddasze. Ta przemiana w przypadku tej najtańszej z opcji jest dość prosta i co najważniejsze na rynku jest wiele firm, które robią tego typu remont tanio, bo w przypadku prostego poddasza nie ma zbyt wiele kombinowania z cięciem wełny mineralnej i płyt kartonowo-gipsowych.

Wdmuchiwanie izolacji przez lepszą wełnę mineralną

skuteczne wdmuchiwanie wełny mineralnej i celulozy czyli ocieplenie budynków

Lepszą opcją w przypadku wełny mineralnej jest ta o wyższej gęstości i posiadająca dodatki, dzięki którym się nie pali. Rzecz jasna te lepsze właściwości oznaczają też i nieco większe wydatki. Wtedy też trzeba w przypadku poddasza zainwestować w dwie warstwy płyt kartonowo-gipsowych, bo jedna warstwa po pewnym czasie utraci część swoich właściwości. Dla niektórych to odważniejsze inwestowanie w poddasze ma też sens finansowy, bo im lepiej poddasze jest wykończone tym łatwiej utrzymuje się komfortowe warunki w całym domu.

Pozwala to na skuteczne ocieplenie poddasza celulozą, co zapewnia firma Wdmuchiwanie Izolacji Termicznych Daniel Borowiec w przeciągu kilku dni.

Dlatego nie warto oszczędzać na materiałach ociepleniowych takie jak wełna mineralna, bo ona wytrzyma między belkami dachu długie dekady, podobnie będzie w drewnianej przybudówce domu lub w domu który został zbudowany z drewnianych belek. W przypadku ostatniej z tych konstrukcji potrzeba wiele metrów wełny mineralnej o akuratnej grubości i gęstości, ale w tym przypadku nie warto oszczędzać, bo ten wydatek się zwróci w postaci mniejszych kosztów ponoszonych w sezonie zimowym jeśli chodzi o opał. No a gdy się na czymś oszczędza, to ma się pieniądze na inne życiowe cele.

%d bloggers like this: